Czas działania wszywki alkoholowej Disulfiram

Metody walki z głodem alkoholowym
Metody walki z głodem alkoholowym
23 kwietnia 2018
Disulfiram implant
Leczenie farmakologiczne alkoholizmu
24 kwietnia 2018

Czas działania wszywki alkoholowej Disulfiram

Czas działania wszywki alkoholowej disulfiram

Czas działania wszywki alkoholowej Disulfiram lek zwykle rozpoczyna się po 5 do 30 minut po bezpośrednim spożyciu alkoholu. Jego działania niepożądane wahają się od umiarkowanego do ciężkiego. Intensywność zależy od indywidualnych cech organizmu danego pacjenta. Reakcja jest na ogół proporcjonalna do ilości wypitego alkoholu przez uzależnionego. Łagodny dyskomfort pojawia się już przy stężeniu alkoholu we krwi, który wynosi od 5 do 10 mg / 100 ml. Przy 50 mg / 100 ml  nieprzyjemne doznania zwykle są już bardzo nasilone. Gdy stężenie alkoholu osiągnie wartość 125 do 150 mg / 100 ml mogą nastąpić gwałtowne reakcje organizmu. Rzadko kiedy reakcje disulfiramowo – alkoholowe mogą zagrażać zdrowiu pacjenta. Aby tego uniknąć przeprowadza się rzetelny wywiad i ocenę stanu zdrowia pacjenta.

NA PODSTAWIE CZEGO OCENIAMY CZAS DZIAŁANIA WSZYWKI ALKOHOLOWEJ DISULFIRAM?

Działanie Disulfiramu na ośrodkowy układ nerwowy odbywa się przez hamowanie enzymu β-hydroksylazy dopaminy i wpływa na czynność serotonergiczną. W praktyce, wszywka alkoholowa, poważnie zaburza metabolizm alkoholu. Tym samym powoduje powstawanie nieprzyjemnych reakcji w organizmie alkoholika. Sama świadomość pacjenta o czekających go nieprzyjemnych reakcjach po spożyciu alkoholu, zwiększa jego motywację do pozostawania w abstynencji.

Absorpcja i eliminacja disulfiramu z organizmu pacjenta

Absorpcja i eliminacja Disulfiramu z organizmu pacjenta nie wpływa na jego zdrowie. Disulfiram wszywka nie powoduje także występowania żadnych komplikacji, podczas jej zaimplantowania. Podczas okresu abstynencji alkoholowa wszywka pozostaje w uśpieniu. Jej obecność jest całkowicie obojętna dla organizmu pacjenta. Aktywne działanie leku występuje tylko, podczas spożycia alkoholu.

Skuteczność działania Disulfiramu u pacjentów po detoksykacji

Potwierdza się skuteczność działania Disulfiramu u pacjentów, którzy przeszli detoksykację. Alkoholowa wszywka jest bardzo skuteczna także na etapie początkowej abstynencji. Disulfiram lek może pomóc we właściwej motywacji danego pacjenta. Dzięki temu jest szansa, że porzuci on nałóg i wytrwa w trzeźwości.

Początkowo uważano, że alkoholicy muszą doświadczyć przynajmniej jednej nieprzyjemnej reakcji, aby zrozumieć działanie awersyjne Disulfiramu. W praktyce okazało się, że założenie to jest błędne. Pacjenci, świadomi nieprzyjemnych konsekwencji po spożyciu alkoholu, zaczynają go po prostu unikać. To pierwszy, ale jakże ważny krok na drodze do trzeźwości.

3 Komentarze

 1. Santal pisze:

  Mam 38 lat i pochodze z małej wsi. Nadużywać alkoholu zaczełam po rozwodzie. Mąż wyrzucił mnie z domu bo nie mogłam mieć dzieci. Piłam dużo. Piwo. Dzisiaj nie pije. Skorzystałam z pomocy fachowca z Lublina i zaczęłam stosować Disulfiram.

 2. Sezam pisze:

  Mam w sobie wszywkę Disulfiram od dwóch miesięcy. Nie piję już alkoholu w ogóle i czuję się świetnie. Wcześniej nie piłem jakoś dużo, ale lubiłem mocno i często zaszaleć na imprezach. Zaczęło mi to bardzo przeszkadzać, szczególnie, że w mojej nowej pracy imprezy integracyjne to prawie codzienność. Byłem w gabinecie Meditus.eu. Nie musiałem mieć ze sobą żadnych papierków od lekarza ani wyjaśniać po co tam poszedłem. Zrobili zabieg. Prosto i fachowo.

  • Maniek pisze:

   Sezam – zgadza się! U mnie alkohol rządził na maksa. Byłem opętany tym świństwem. Do czasu. Kiedy to zrozumiałem to już było za późno. Studia poszły w las, dziewczyna ulotniła się z kimś innym. Dostałem w twarz od życia. I postanowiłem coś z tym zrobić. Nie bawiłem się w żadne ceregiele. Mam wszywkę i tyle. Zrobili mi wszywkę disulfiram. I teraz to wreszcie nie wstaję o 17.00 i nie zaczynam dnia od butelki piwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *