Metody walki z głodem alkoholowym

Metody walki z głodem alkoholowym są jednym z najczęściej poruszanych tematów, związanych z terapią leczenia uzależnień od alkoholu. Szacuje się, iż głód alkoholowy dotyczy aż 70% wszystkich uzależnionych od napojów wysokoprocentowych.

Osoba, która jest dotknięta tym problemem jest znacznie bardziej narażona na wszelkiego rodzaju wahania nastroju, napięcia emocjonalne, a także liczne pokusy. Każdy trzeźwiejący alkoholik musi zdać sobie sprawę z tego, że nie jest na przegranej pozycji. Głód alkoholowy da się pokonać. Wymaga to jednak pełnego zaangażowania oraz dobrej woli samego pacjenta. Bowiem tylko od niego zależy, czy podda się pragnieniu, czy też raz na zawsze wyzwoli się ze szpon nałogu.

Metody walki z głodem alkoholowym – wszywka alkoholowa
Jedną z metod walki z głodem alkoholowym jest wszywka, traktowana, jako lek zmniejszający i powstrzymujący nałóg. Disulfiram Lublin pomaga zapanować nad pokusą spożywania napojów wysokoprocentowych w chwilach stresu i nieprzyjemnych sytuacji.

Ponadto obecność wszywki alkoholowej, w ciele pacjenta, zmusza go do szukania alternatywnych działań, które potrafią wyprzeć z jego psychiki stałą chęć picia alkoholu. Mogą to być ćwiczenia fizyczne, znalezienie interesującego hobby czy czerpanie przyjemności ze spędzania czasu z rodziną i bliskimi.

...

Terapia farmakologiczna – sposób na uzależnienie alkoholowe

Celem terapii jest udowodnienie każdemu pacjentowi, że stan błogości, odprężenia oraz szczęścia można osiągnąć nie tylko za pomocą alkoholu. Jest to możliwe także przy udziale innych czynników, wyzwalających wytwarzanie w organizmie endorfin. Pozwala to na spojrzenie na problem alkoholowy z innej perspektywy.

Alkohol, który wcześniej wyzwalał odwagę, moc, energię oraz determinację do działania, teraz zostaje zastawiony czymś zupełnie innym, ale dającym bardzo podobne odczucia. Dzięki temu osoba uzależniona przestaje kojarzyć spożywanie napojów wyskokowych i stan upojenia alkoholowego z przyjemnymi doznaniami. Disulfiram wszywka łagodzi ponadto objawy tzw. suchego kaca oraz pozwala wytrwać w całkowitej abstynencji.

Dodatkowe metody wspomagające walkę z głodem alkoholowym
Zdaniem wielu lekarzy dodatkowymi metodami wspomagającymi w walkę z głodem alkoholowym są: odpowiednia dieta oraz ograniczenie spożycia kawy oraz nikotyny. Dieta powinna opierać się na dużej ilości warzyw oraz owoców, odpowiedniej ilości nabiału oraz minimum 2 litrach wody mineralnej dziennie. Warto ograniczyć biały cukier, fast foody, żywność wysoce przetworzoną, a także teinę.

Walka z głodem alkoholowym jest skuteczna tylko wówczas, gdy użyte metody są stosowane systematycznie i konsekwentnie. Wszystko zależy od dobrej woli uzależnionego. Pacjent powinien rozumieć, iż jego postawa oraz działanie mają zmierzać do skutecznego wyzwolenia się z nałogu alkoholowego oraz życia w trzeźwości.

...

Oddział Lublin
ul. Milenijna 12 M
telefon: +48 697 684 567, adres mailowy: kontakt@meditus.eu
Numer konta do wpłat:
60 1240 2382 1111 0000 3923 4678